ابولا روزانه ۱۶۶۵ لیتر زباله تولید می‌کند

اخبار و اطلاعات پزشکی و دارویی دکتر

محصولات فروشگاه دکتر

ابولا روزانه ۱۶۶۵ لیتر زباله تولید می‌کند

  • دی ۱۰ام, ۱۳۹۳

 میانگین تولید زباله‌های بیمارستانی یک نفر مبتلا به ابولا بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده،‌روزانه ۲۰۸ لیتر است.

براساس گزارش دیسکاوری، هر جسمی که با بیمار آلوده به ابولا تماس داشته باشد، از قبیل دستکش‌ها، ماسک‌ها، کفش‌ها،‌لباس‌های مخصوص پزشکی، تشک‌ها و دیگر انواع ابزار و لوازم، باید در شرایطی ایمن و به صورت مداوم نابود شوند.

دیوید پروت مسئول پزشکی انجمن بیمارستان‌های کالیفرنیا می‌گوید امدادگران هنوز نمی‌دانند با زباله‌های بیمارستانی آلوده به ویروس ابولا باید چه‌کرد. درحالی که میزان تولید زباله‌های بیمارستانی ناشی از ویروس ابولا روزانه ۱۶۶۵ لیتر است، به عبارتی دیگر ۴۹ هزار و ۹۵۰ لیتر در ماه.

با توجه به احتمال شیوع بیشتر این بیماری واگیردار در دیگر کشورها،‌انتظار می‌رود حجم زباله‌های بیمارستانی افزایش قابل توجهی پیدا کند،‌در شرایطی که هنوز راه‌حلی ایمن برای دفع آنها ارائه نشده‌است. با این‌همه گفته می‌شود ویروس ابولا در حرارت هزار و ۵۰۰ درجه یا تحت فشار زیاد و یا تحت تاثیر مواد سفید‌کننده، نابود می‌شود. از این‌رو سوزاندن یکی از بهترین راه‌حل هایی است که در حال حاضر برای نابودی این زباله‌ها موجود است.

با این‌همه سوزاندن زباله‌های بیمارستانی در برخی مناطق عملی غیرقانونی به‌شمار می‌رود،‌از این رو باید این زباله‌ها را بسته‌بندی کرده و به مناطقی ارسال کرد که سوزاندن زباله در آنها قانونی است.

از سویی دیگر، سوزاندن خود زباله‌ای دیگر تولید می‌کند و باعث آلودگی هوا می‌شود،‌با این‌همه به گفته الن هرشکویتز، دانشمند ارشد انجمن دفاع از منابع ملی آمریکا، درحال حاضر هیچ آلاینده‌ای که محصول سوزاندن زباله باشد، خطرناک‌تر از ویروس ابولا وجود ندارد. زمانی که درحال کنترل معضلی مانند یک بیماری فراگیر هستید، گاه سوزاندن ایمن‌ترین راه حل است.


محصولات فروشگاه دکتر